Menu

História

Spoločnosť ALPI-DÝHA, spol. s r.o. vznikla v roku 1993. Jej hlavnou činnosťou je dovoz a predaj dyhy talianskeho výrobcu ALPI S.p.A., svetového producenta tejto dekoratívnej dyhy. 

Produkty výrobcu dýh ALPI prenikli na československý trh už v roku 1977, kedy hlavným odberateľom sa stal podnik UP Rousínov. 
Pre sektorový nábytok sa ukázali dyhy Alpi  ako ideálne, lebo ponúkajú materiál konštantný v požadovaných rozmeroch, farbe aj dezéne a jeho využiteľnosť sa pohybuje okolo 95%. 

Po roku 1989 nastala reštrukturalizácia drevospracujúceho primyslu. Veľké podniky sa rozpadli a privatizáciou vnikli menšie firmy, z ktorých niektoré zanikli úplne, iné sa zamerali na výrobu len určitého druhu nábytku. Okrem toho vzniklo obrovské množstvo nových stolárskych dielní, vyrábajúcich produkty na zákazku. 
Na týchto výrobcov sa spoločnosť ALPI-DÝHA, spol. s r.o. sústredila. Nárast interiérových zákaziek spojený so vznikom stoviek obchodných, bankových, reštauračných a bytových priestorov sa odrazil na veľkom dopyte po arodyhe Alpi, ktorej široký sortiment umožňoval uspokojiť aj najnáročnejšieho zákazníka.

KANCELÁRIA

Mlaty 8, 642 00 Brno


Sklad

Košuličova 10, 619 00 brno


+420 737 687 632

alpidyha@alpidyha.cz